Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fitore minimale e Argjentinës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
d1zzy.
Banned
Banned
avatar

Numri i postimeve : 396
Poenat e Antarit : 917
Thanks : 6
Join date : 24/04/2009
Age : 23
Location : LLap..!

MesazhTitulli: Fitore minimale e Argjentinës   Sun Jun 07, 2009 10:54 am

Përfaqësuesja e Argjentinës ka shënuar fitore minimale në
ndeshjen kundër Kolumbisë, të vlefshme për kualifikimet në Kampionatin
Botëror, Afrika e Jugut 2010.

Takimi i zhvilluar në
stadiumin Monumental të Buenos Airesit, ndërmjet Argjentinës dhe
Kolumbisë ka përfunduar me rezultat prej 1-0 në favor të përfaqësueses
vendase.

Goli i vetëm në ndeshje u shënua në minutën e 56-të, ndërsa golashënues ishte mbrojtësi Daniel Alberto Diaz.

Ishte ky një rikthim shumë i rëndësishëm te fitorja, pasi para kësaj
xhiroje të zgjedhurit e Diego Maradonas pësuan humbje me rezultat prej
6-1 nga Bolivia.
Ndërkohë, në takimin tjetër, fitore me rezultat prej 1-0 ka
shënuar edhe Venezuela në udhëtim te Bolivia, me autogolin e Riveros
(33’).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Fitore minimale e Argjentinës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Bisedime të lira & tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: