Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Edhe Xhemail Fejzullahu tradhton LDK-në

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Armend
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 433
Poenat e Antarit : 1591
Thanks : 16
Join date : 24/03/2009
Age : 26
Location : Kosova, Prishtin

MesazhTitulli: Edhe Xhemail Fejzullahu tradhton LDK-në   Sun Jun 07, 2009 2:25 pm
Dega e LDK-së në Ferizaj nga e shtuna edhe zyrtarisht ka mbetur pa kryetarin e saj. Profesori Xhemail Fejzullahu ka ofruar dorëheqje. Ai këtë gjë e kishte paralajmëruar edhe përpara, kur në një konferencë për media e kishte bërë publik faktin se nuk do të jetë kandidat për kryetar komune i kësaj partie.

Profesor Fejzullahu nuk ka dashur ta komentojë dorëheqjen e tij. Arsyen e vetme që ka përmendur, ka thënë se do t’i përkushtohet profesionit të tij prej inxhinieri dhe profesori. Ai ka pranuar se do të mbetet anëtar i thjeshtë i LDK-së.

Burime nga Dega thonë se profesor Fejzullahu nuk ka gjetur përkrahjen e duhur në këtë Degë të mbetur në dy grupime edhe pas ndarjes së ashpër që ndodhi kur u ça në dysh kjo parti.

Duket se ish kryetari i komunës së Ferizajt, Faik Grainca dhe nënkryetar i kësaj Dege, do ta marrë për ta udhëhequr Degën, me pretendime të jetë edhe kandidat për kryetar komune i kësaj partie.

Burime nga kjo parti thonë se në këtë Degë kanë kërkuar mbajtjen e një Kuvendi të Jashtëzakonshëm, ku do të caktohej edhe kandidati për kryetar komune, por një gjë të tillë, sipas këtyre burimeve, e ka kundërshtuar kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu.

Meqë profesor Fejzullahu është nga autoritetet më të respektuara në komunën e Ferizajt, besohet shumë se me ikjen e tij nga LDK-ja, aderimet nga kjo parti në atë të Adem Salihajt, përkatësisht në LDD-së do të jenë edhe më të mëdha.

_________________
[+] UserName: Armend
[+] Password: *******
[+] Location: Prishtinë
[+] Hoby: Hacking
[+] E-Mail: armend_a16@msn.com

[+] www.DrEnIcA-hG.Tk


DhG-CreW.Org is Back
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenica.albanianforum.net
 
Edhe Xhemail Fejzullahu tradhton LDK-në
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Halit Bogaj: ’’Xhemail Abria- pleqnar i Kosovës’’
» Shkrime nga Xun Çetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armën që u vra Xhemajl Mustafa, u plagosën edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Fotoreportazhë nga Abas Fejzullahu:PAMJE TRISHTUESE NGA PRISHTINA
» Nuk heqin dorë nga greva edhe pse janë të rraskapitura

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Informohu & Qendra e Forumit :: Të Fundit nga Shkenca & Teknologjija-
Kërce tek: