Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Berisha kërkon mandatin e dytë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
d1zzy.
Banned
Banned
avatar

Numri i postimeve : 396
Poenat e Antarit : 917
Thanks : 6
Join date : 24/04/2009
Age : 22
Location : LLap..!

MesazhTitulli: Berisha kërkon mandatin e dytë   Sun Jun 07, 2009 2:46 pm
Kreu i demokratëve, Sali Berisha, është takuar të shtunën me
banorët e Beratit, duke kërkuar një mandat të dytë qeverisës, bazuar
mbi dy premtime, punësimin dhe liberalizimin e vizave.


“Shqipëria
ka krijuar baza te forta për punësimin e 160 mijë personave në 4 vitet
e ardhshme. Parqet industriale janë burim për punësim. Brenda vitit të
parë të mandatit të dytë shqiptarët do të lëvizin pa viza në Evropë”, u
shpreh Berisha.

Në Berat kreu i demokratëve, duke premtuar se do të vazhdojë të mbajë
taksa të ulëta për biznesin, u kërkoi autoriteteve vendore të mos
shkelin ligjin për taksimin e biznesit të vogël.

Si në çdo takim elektoral, Sali Berisha komentoi moskandidimin e Edi
Ramës për deputetet, por në Berat ai i bëri rivalit të tij një propozim
të ri.

“Të jap 5 ditë kohë, dil në krye të listës së partisë tënde, jam gati
të mbledh Parlamentin, të ndryshoj ligjin të kandidosh edhe duke
qëndruar kryetar bashkie”, u shpreh Berisha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Berisha kërkon mandatin e dytë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shaip Beqiri:Brenga e maestro Berishës dhe madhështia e cfilitur
» Flora Durmishi: Intervistë me zonjën Liri Berisha
» Adem Berisha-Ferit Ramadani: ÇKA TË THEM TY ADEM BERISHA
» Laura Rushani: Berisha nderon në Bukuresht Fan Nolin
» Zyra per Mbrojtjen e Konsumatoreve: Leter e hapur drejtuar Kryeministrit Berisha

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Informohu & Qendra e Forumit :: Të Fundit nga Shkenca & Teknologjija-
Kërce tek: