Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ndrroj IP per 20 sekonda.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gjergjinho_St
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 226
Poenat e Antarit : 809
Thanks : 1
Join date : 24/05/2009
Age : 25
Location : St' City-Kosova

MesazhTitulli: Ndrroj IP per 20 sekonda.   Tue Jun 09, 2009 2:42 pm

Ndrroj IP per 20 sekonda.


1 . shko te START masanej te RUN – aty shtyp COMMAND dhe shtyp OK
tash ti ke hy ne msdos prompt
2. shkruaj: ipconfig /release dhe preke ENTER
shkruaj: EXIT dhe dil prej msdosit


shko tash ne MY NETWORK PLACES ku e keni LOCAL AREA CONNECTION, shko me tastin e djatht mbi te dhe zgjedh PROPERTIES, tani nen GENERAL e keni nje liste ku ju duhet te klikoni dy here mbi INTERNET PROTOCOL ( TCP/ IP ), pastaj nen GENERAL prekni USE THE FOLLOWIN IP ADRESS, masanej jepni qfardo numrash deri sa te mbushni rendin e pare, rendi I dyte eshte automatic dmtth mbushet vet perderisa kaloni ne te me TAB, masanej shtypni OK dhe pastaj prap OK,

Tani prap shkoni ne LOCAL AREA CONNECTION me tastin e djatht dhe tek PROPERTIES dhe me pas tek INTERNET PROTOCOL ( TCP / IP ), por kesaj here shtypni OBTAIN AN IP ADRESS MANUALY, pastaj shtypni OK dhe prap OK, dhe tashme keni nje IP te re!!!
Me pak praktik kete gje mundeni me ba per 15 sekonda. Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.denica-hg.tk
 
Ndrroj IP per 20 sekonda.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: