Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 DOS - Hack website (e Re).

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gjergjinho_St
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 226
Poenat e Antarit : 809
Thanks : 1
Join date : 24/05/2009
Age : 25
Location : St' City-Kosova

MesazhTitulli: DOS - Hack website (e Re).   Tue Jun 09, 2009 2:57 pm

Një tutorial për web-hacking

1. Hapni Internet Explorer dhe hapni faqen që doni ta hackeratni.
Mbani në mend faqen

2. Në menynë kryesore të ''Internet explorer'' klikoni tek VIEW pastaj
SOURCE.

3. Këtu duhet të keni njohuri për HTML.Shikoni nëpër të dhe gjeni
ku shkruan PORT#

4. Pasi ta gjeni hapeni COMMAND PROMPT (start>>run>>cmd)
shtypeni Enter.Pastaj shkruani TELNET (faqen që doni të hackeratni)
dhe (port#).

5. Shtypeni Enter dhe do të shkruan CONNECTING dhe do ta
hackeratni faqen pasi të gjeni disa të dhëna per faqen (nuk mund të
bëhen publike për shkak të keqpërdorimit).Pasi të gjeni ato të dhëna
mund të bëni qfarë të doni me faqen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.denica-hg.tk
 
DOS - Hack website (e Re).
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: