Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shpejto Hard Disk-un.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gjergjinho_St
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 226
Poenat e Antarit : 809
Thanks : 1
Join date : 24/05/2009
Age : 25
Location : St' City-Kosova

MesazhTitulli: Shpejto Hard Disk-un.   Tue Jun 09, 2009 3:16 pm

Shpejto Hard Disk-un


Hin run - > sysedit.exe pastaj e shihni dritaren me emer ( c:/windows/system.ini

aty e shihni shifren [386enh]
nder kit shifer e krijoni ni rresht të ri edhe e shkruni kta ( Irq14=4096 )

klikoni toni aty nalt File -> Save dilni krejt

ristarto pc dhe e sheh dukshem qi punon ma mire pc dhe ma shpejt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.denica-hg.tk
 
Shpejto Hard Disk-un.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: