Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Së shpejti do të dihet dita e fillimit të regjistrimit të popullsisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Armend
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 433
Poenat e Antarit : 1591
Thanks : 16
Join date : 24/03/2009
Age : 26
Location : Kosova, Prishtin

MesazhTitulli: Së shpejti do të dihet dita e fillimit të regjistrimit të popullsisë   Thu Jun 11, 2009 2:36 pm
Data e fillimit të regjistrimit të popullsisë do të bëhet e ditur para 15 qershorit deklaroi ministri i Administratës Publike, Arsim Bajrami.Në prezantimin e projektit “Sistemi gjeografik informativ”, ministri Bajrami tha se imazhet satelitore të bëra në kuadër të këtij projekti do të ndihmojnë fuqishëm procesin e regjistrimit të popullsisë.

Një ndihmë të madhe në procesin e regjistrimit të popullsisë do të ofrojë projekti i sistemit gjeografik informativ të realizuar nga Enti i Statistikave.

Ekspertët vendorë kanë bërë regjistrimin e te gjitha objekteve përmes satelitit dhe se tashmë ekziston një pasqyre reale e imazhit satelitor për tërë territorin e Kosovës.

Ministri Bajrami tha se ky projekt është një e arritur shumë e madhe sepse do të jetë në shërbim të të gjitha institucioneve të vendit. Fotografimi satelitorë i territorit të Kosovës është realizuar në fund të vitit 2008 dhe në fillim të këtij viti.

Të dhënat për gjitha objektet në Kosovë mund të përdoren edhe nga policia dhe Agjencia Informative e Kosovës. Regjistrimi nga sateliti ka treguar se në Kosovë gjenden rreth 570 mijë objekte.

_________________
[+] UserName: Armend
[+] Password: *******
[+] Location: Prishtinë
[+] Hoby: Hacking
[+] E-Mail: armend_a16@msn.com

[+] www.DrEnIcA-hG.Tk


DhG-CreW.Org is Back
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenica.albanianforum.net
 
Së shpejti do të dihet dita e fillimit të regjistrimit të popullsisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» DITA E VERES NE TORONTO

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Informohu & Qendra e Forumit :: Të Fundit nga Shkenca & Teknologjija-
Kërce tek: