Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kungull mishi i mbushur.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DaniNumri i postimeve : 12
Poenat e Antarit : 36
Thanks : 0
Join date : 13/06/2009
Age : 29
Location : dani

MesazhTitulli: Kungull mishi i mbushur.   Sat Jun 13, 2009 4:05 pm

ESHT REQET ME KUNGULL MISHI

2qep
1got oriz
1got bizele
2lug keqap 1 lug biber i kuq
2karota rende
magdonos sipas deshires
2 thelba huder
1patate e prer ne kocka
300 gram mish te blun 1 ajk 2 vez
4 kungull mishi mesatar

kungullin e prejm ne 3 cop e pastrojm mbrenda .pastaj marim qepen dhe hudren e fergojm ne vaj qesim mishin orizin bizelen pataten dhe karrotat i fergojm ne temperatur te ult 15 minuta qesim biberin e kuq keqapin dhe magdonosin i mbushim kungullin dhe e zijm ne furr 20 minuta m 2 gota uj pasi te shteret uji e marmi nji ajk dhe 2 vezet e rahim ja qesim kungullit dhe e pjekmi edhe 12 minuta ne temperatur 150 grad servohet me sallat jeshile.JU BOFT MIR DHE SHPRESOJ SE DOT NGELNI TE KNAQUR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kungull mishi i mbushur.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Tema Shoqërore :: Kuzhina Shqiptare-
Kërce tek: