Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Deaktivimi i ToolTips BalloonTips ne Windows

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KAPITEN|
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 451
Poenat e Antarit : 1284
Thanks : 3
Join date : 04/06/2009
Age : 23
Location : Fushë Kosova

MesazhTitulli: Deaktivimi i ToolTips BalloonTips ne Windows   Sat Jun 13, 2009 11:13 pm

Gati apo po thuaj se ne te gjith siperfaqene e Wet Windowsi treogn
(shfaq) Tool Tips posa ta mbajm Mausin permbi je objekt apo nje dokument.
Opcion i cili ne fillim duket te jet shum ndihmus apo informativ,
shum shpejt do na shkoj ne nerva. Ekziston mundesia qe ata balloon tips
ti ndalim (deaktivojm)

Duke ber nje modifikim ne registrin:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Advanced
pra shiqojm dhe gjejm Vleren DWORD "EnableBalloonTips" dhe nga "1" e kthejm ne "0"
duke dopellklikuar mbi te.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Deaktivimi i ToolTips BalloonTips ne Windows
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: