Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mbrojtja e fëmijëve në internet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Armend
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 433
Poenat e Antarit : 1591
Thanks : 16
Join date : 24/03/2009
Age : 26
Location : Kosova, Prishtin

MesazhTitulli: Mbrojtja e fëmijëve në internet   Fri Mar 27, 2009 12:43 pm

Mbrojtja e fëmijëve në internet

Nëse jeni, si shumica prej nesh, prind i fëmijëve, që kanë qasje në internet, sigurisht se njëra nga shqetësimet tuaja është ekspozimi i fëmijëve tuaj nga ueb-faqet me përmbajtje jo të lejuar për fëmijë.
“Blue Coat” është ndërmarrje softuerike e cila është e angazhuar për të ndihmuar prindërit dhe komunitet që janë të përkushtuar në mbrojtjen e fëmijëve që kanë qasje në internet.

Për këtë qëllim Blue Coat ka nxjerr produktin e saj softuerik K9webprotection, të cilin mund ta shkarkoni dhe ta instaloni falas. Përdorimi i tij është lehtë dhe koha e përdorimit nuk ka skadencë.

Pas instalimit ju do të pajiseni me një fjalëkalim (password), të cilin e jepni gjatë instalimit, e me të cilit logoheni për të menaxhuar se cfarë lloj qasjesh ua lejoni fëmijëve tuaj në internet.

Pra ky softuer pasi të instalohet filtron apo bllokon të gjitha ueb-faqet, të cilat nuk janë te lejuara për fëmijë, këtu përfshihet edhe faqja si youtube, mirëpo ju mund ta ndryshoni duke lejuar qasje të kufizuar apo të pakufizuar te youtub-it.

Gjithashtu përmes këtij softueri ju mund të monitoroni aktivitetin e fëmijëve tuaj në internet, gjatë kohës kur nuk jeni në shtëpi.

Më shumë dhe detaje për shkarkim dhe instalim mund t’i gjeni duke klikuar në ketë link: www1.k9webprotection.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenica.albanianforum.net
 
Mbrojtja e fëmijëve në internet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: