Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si te modifikojme lojrat per celular

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KAPITEN|
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 451
Poenat e Antarit : 1284
Thanks : 3
Join date : 04/06/2009
Age : 24
Location : Fushë Kosova

MesazhTitulli: Si te modifikojme lojrat per celular   Mon Jun 15, 2009 7:20 pm

Metal Slug
Pasi e shkarkojme e hapim lojen me WinRAR dhe ne te dalin filet e lojes.
Do shohim se do kemi foto , tekste , file audio etj
Per te ndryshuar logot e lojes , i ekstraktojme filet ne desktop dhe e hapim foton qe duam, me photoshop dhe e modifikojme sipas deshire
Pastaj e ngarkojme ne winrar
Ndersa kemi edhe disa file qe mund te jene ose me emrin lang ose en ose i kemi ne format txt ose lng.
Keto file permbajne gjuhene e lojes .
Psh kur hap fajlin kemi fjalen "PLAY" . Ate e ndryshojme dhe e bejme "Luaj"
Te njejten gje bejme dhe me fjalet e tjera dhe keshtu e kthejme lojen ne gjuhen shqip
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si te modifikojme lojrat per celular
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: