Join date : 28/05/2009
Age : 28
Location : Kosova,Vushtrri

Kampionet e botes mundet nga Egjipti Empty
MesazhTitulli: Kampionet e botes mundet nga Egjipti   Kampionet e botes mundet nga Egjipti EmptyFri Jun 19, 2009 4:16 pm

Kampionet e botes mundet nga Egjipti Gigi-buffon-

Kampionet e botes janë thyer ne mënyre te pabesueshme 0-1 nga Egjipti ne ndeshjen e dyte ne grup te Kupës se Konfederatave.

Te kaltrit e filluan ketë ndeshje me një skuadër me sulmuese se ndaj Amerikës, por serish pësuan gol, ketë here nga një goditje këndi ku Homos i lëne i lire ne zone tund rrjetën e Bufonit.

Ne pjesen e dyte Italia u perpoq ne disa raste per te barazuar me Pirlon e me pas me Iakuinten, por portieri egjiptian dhe shtylla nuk ia lejoi skuadres se Lipit barazimin.Tashme kampion e botes rrezikojne kualifikimin, duke lene gjithcka per ndeshjen e fundit ndaj Brazilit. Nderkohe keta te fundit kane arritur te kualifikohen per ne raundin gjysmefinal te Kupes se Konfederatave.Ne ndeshjen e dyte ne grup ata kane mundur 3-0 Shtetet e Bashkuara duke i eliminuar nga ky aktivitet. Shume shpejt skuadra e Dunges kalon ne avantazh, nje krosim i mbrojtesit te Interit, Maikon gjen ne zonen e amerikaneve Felipe Melon i cili nuk gabon nga ajo distance.

Perpiqet te reagoje skuadra e Shteteve te Bashkuara, por nje gabim ne sulm i tyre, sjell golin e dyte brenda 20 minutave loje. Nje kombinim perfekt shpejtesie i Kaka, Ramirez perfundohet nga Robinjo. Ne avantazh 2-0 e mbyllin pjesen e pare brazilianet, por sigurisht nuk do te mjaftoheshin me kaq. Ne minuten e 62-te serish Kaka jep nje top te arte per Maicon i cili finalizon duke cuar ne tre shifrat e lojes. Nga ana tjeter skuadra amerikane e eliminuar nga ky aktivitet u perpoq te reagonte duke goditur ne dy raste traversen, por e paten te pamundur te ndeshkonin Hulio Sezar