Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Nordiko-skandinavë, kundërshtarët e shqiptarëve në Evropë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
bLeenndoo.xX
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 515
Poenat e Antarit : 1428
Thanks : 3
Join date : 28/05/2009
Age : 22
Location : Kosova,Vushtrri

MesazhTitulli: Nordiko-skandinavë, kundërshtarët e shqiptarëve në Evropë   Tue Jun 23, 2009 5:42 pm


Tirana, që do të luajë si fillim në turin e dytë të Ligës së Kampioneve, do të ketë përballë skuadrën norvegjeze të Stabæk IF.


Ndeshja e parë do të luhet në Tiranë, më 14 korrik, ndërsa ndeshja e kthimit në Norvegji, dy javë më pas, më 22 korrik. Dy skuadrat e tjera shqiptare, që marrin pjesë në Ligën e Europës, Dinamo dhe Vllaznia, do ta nisin garën në raundin e parë kualifikues. Ndeshjet e para, që do të luhen më 2 korrik, skuadrat shqiptare i kanë në transfertë. Konkretisht, Vllaznia, që doli nënkampione e Shqipërisë, do të udhëtojë drejt Irlandës, për t’u ndeshur me skuadrën e Sligo Rovers FC, ndërsa Dinamo do të “fluturojë” drejt Finlandës, për t’u ndeshur me FC Lahtin. Ndeshjet e kthimit do t’i luajnë në shtëpi, në Shkodër e Tiranë, një javë më pas, më 9 korrik. Nga ana e tij, Flamurtari do t’i bashkohet Ligës Europiane në raundin e dytë, duke pritur të njohë kundërshtarin e tij nga ndeshja Maccabi Haifa FC (ISR) - Glentoran FC (NIR).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.blendos.albanianforum.net
 
Nordiko-skandinavë, kundërshtarët e shqiptarëve në Evropë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Plisi shqiptar- Lashtësia e kapeles bardhë-PLISIT
» Përse Enver Hoxha e kritikonte Çe Guevarën
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» Sylejman Aliu:Përse Dik Marti nuk përmend krimet serbe mbi shqiptarët?
» Niko Stylos: Gjuha e ilirëve – gjuhë e shqiptarëve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Informohu & Qendra e Forumit :: Të Fundit nga Shkenca & Teknologjija-
Kërce tek: