Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Afrike e Jugut, Blatter premton botëror te madh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
bLeenndoo.xX
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 515
Poenat e Antarit : 1428
Thanks : 3
Join date : 28/05/2009
Age : 22
Location : Kosova,Vushtrri

MesazhTitulli: Afrike e Jugut, Blatter premton botëror te madh   Wed Jun 24, 2009 9:14 pm
Ka mundur te sfidoje te gjithë skeptiket dhe kritikat, duke premtuar një botëror te madh.


Shefi i FIFA-s, Sepp Blatter tashme e sheh te shtruar rrugën drejt Afrikës se Jugut ku fiks një vit me pas do përplasen kombëtaret me te forta te globit. “Do jete një edicion shume i mire i Kupës se Botes. Ne Afrikën e Jugut gjithçka do shkoje mire dhe për ketë nuk kam as me te voglin dyshim”, deklaron drejtuesi i institucionit me te larte botëror te futbollit. Blatter shprehet i kenaqur me ecurine e Kupes se Konfederatave dhe garanton gjithashtu se gjate boterorit nuk do kete probleme organizimi. “Kontinenti afrikan ka nje avantazh te madh ndaj Europes. Tashme eshte momenti t’i japim dicka te madhe Afrikes. Eshte nje detyrim moral per te gjithe ne”, perfundoi shefi i FIFA-s.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.blendos.albanianforum.net
 
Afrike e Jugut, Blatter premton botëror te madh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shaip Beqiri:Brenga e maestro Berishës dhe madhështia e cfilitur
» MBREMJE PERKUJTIMORE ME RASTIN E 1 VJETORIT TE VDEKJES SE AKTORIT TE MADH BEKIM FEHMIU
» Cakrani i Fierit, fshati që fsheh thesaret e mbretërve ilirë të Jugut
» Kristaq Shabani : Sipar i madh i artit të pikturimit
» Mentor Thaqi:Dy poezi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Informohu & Qendra e Forumit :: Të Fundit nga Shkenca & Teknologjija-
Kërce tek: