Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 [ Kujdes nga viruset mlRC ]

Shko poshtë 
AutoriMesazh
bLeenndoo.xX
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 515
Poenat e Antarit : 1428
Thanks : 3
Join date : 28/05/2009
Age : 22
Location : Kosova,Vushtrri

MesazhTitulli: [ Kujdes nga viruset mlRC ]   Thu Jun 25, 2009 6:50 pm

Kjo vlene per te gjithe ata qe kan deshire ti ruhen viruseve mlRC


- Asnjehere mos hapni mesazhe te cilat dergohen nga dikush qe nuk e njihni dhe kane sasi te renduar KB.
- Mundoni te evitoni klikimet ne (links) te WebFaqve pa e ditur se ku po shkoni ose vizitat ne faqet qe permbajne: Warez, Free XXX etj. sepse ne shumicen e rasteve keto faqe jane krijuar nga ish HACKER apo CRACKER te cilet automatikisht ne viziten qe ju beni tek faqet e tyre ata instalojne diqka ne kompjuterin tuaj qe me vone te kene kontrollin e tij ose ta perdorin ate per interesat e tyre.
- Gjithmone mundohuni te keni nen kontrolle kompjuterin tuaj duke shikuar permbajtjene e direktorive dhe menaxhimin e tyre me programe te posaqme per antivirus.
- Evitoni ne maksimum per te panjohurit shkembimin e dosjeve ne rrjet me ane te mlRC, MSN ose te tjera programe qe ofrojne diqka te tille.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.blendos.albanianforum.net
 
[ Kujdes nga viruset mlRC ]
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: