Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Instalimi i Driverave t'grafikes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0xy g33k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 85
Poenat e Antarit : 243
Thanks : 1
Join date : 26/06/2009
Age : 22
Location : macedonian

MesazhTitulli: Instalimi i Driverave t'grafikes   Sat Jun 27, 2009 1:11 am

Instalimi i Driverave t'Grafikes

Psh une deri sot kom lujt kanter me videon D3D ose Software po tash luj me Open GL
.
Nuk kom pas nevoje me shkarku drivera te grafikes ne internet apo me instalu drivera me CD
.

Ja keshtu duhet:

1.Se pare ne desktop klikojme ne Desktop me Tastin e djathe dhe na del Porperties.
2.Tani na del Display Properties dhe Shkojme Settings dhe pastaj te Settings na del Advanced
poshte dhe hyjme aty.
3.Kur te hyjme ne Advanced duhet te shkojme ne Adapter dhe na del Adapter Type dhe ta tregon llojin e adapterit shkojme tash edhe njeher aty Properties
qe osht.
4.Dhe pastaj na dalin lart aty General, Driver, Resources
.
5.Ju duhet me hi ne Driver
dhe na dalin
Driver Details
Update Driver
Roll Back Driver
Unistall.
6.Ju nqofse keni nevoje me instalu driverin duhet me hi Update Driver dhe instalohet Driveri dhe duhet ni Restart pc ose reboot
.
Kur te ristartohet PC ju nqofse jav qet grafiken e madhe shkoni Display Properties edhe niher tani Settings edhe e ndreqni te Screen Resolution
.

Kjo vlen kush ka nevoje per me pas grafike Open GL ne CounterStrike
.
Te une ka pas Sukses.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Instalimi i Driverave t'grafikes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: