Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Qfarë është VPS!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0xy g33k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 85
Poenat e Antarit : 243
Thanks : 1
Join date : 26/06/2009
Age : 22
Location : macedonian

MesazhTitulli: Qfarë është VPS!!   Sat Jun 27, 2009 1:18 am

Qfarë është VPS ?
Një virtual private server (VPS, gjithashtu referohet si përkushtuar Virtual Server apo VDS) është një metodë e ndarjes fizike të shumta në kompjuter server servers tillë që secili ka dukjen dhe aftësive në drejtimin e vet kushtuar makinë. Secili mund të kandidojë virtual server e vet të plotë të sistemit operativ, dhe çdo
server mund të jetë në mënyrë të pavarur rebooted.
Praktika e ndarjes së një server të vetëm në mënyrë që të duket si të shumëfishta servers ka qenë praktikë e zakonshme në mainframe kompjuterëve, por ka parë një rigjallërim të fundit me zhvillimin e virtualization software dhe teknologjive të tjera për arkitekturave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Qfarë është VPS!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: