Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Rritni Shpejtësin e Kompjuterit tuaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0xy g33k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 85
Poenat e Antarit : 243
Thanks : 1
Join date : 26/06/2009
Age : 22
Location : macedonian

MesazhTitulli: Rritni Shpejtësin e Kompjuterit tuaj   Sat Jun 27, 2009 1:21 am

Rritni Shpejtësin e Kompjuterit tuaj Së pari shkojm Start ----> run -----> tani duhesh me shkru ---> REGEDIT tani i mshon ENTER-it do te hapet Dritarje regedit tani shkoni: HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > SessionManager > MemoryManagement > PrefetchParameters Tash do te gjeni: --EnablePrefetcher-- Aty e keni numrin .3 ju duhet qe te beni 5 tana i mshon ni Restart PC edhe keni me vrejt ndrishime menjeher...!!

Siq e dini shum nga antaret e forumit ton madheshtor AST kan performancat e PC's shum te dobet.
Kshtu qe kam vendosur te hap ket tuto per ata qe sdin te shpejtojn PC'n
1.Se pari shkojm:
My Computer>Properties>Hardware>Device Manager> Shkojm Disable Floppy Disc
(Floppyn besoj se askush nuk e perdor dhe e ngarkon shum PC'n tuaj)
2.Shkojm My Computer>Advanced>Settings(Performance) > Adjust best performance(3'ja te fundit jo)

3.MyComputer > Advanced > Error Reporting >Shkojm disable
4.Start > Run > %TEMP% >
I fshijm te gjitha (Mbeturinat e PC's perndryshe )

Mendoj se shum Antar e din ket por shpresoj qe kam ndihmuar disave sadopak qe jom munduar

Ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Rritni Shpejtësin e Kompjuterit tuaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» PËRSHËNDETJE, URIME dhe SUKSESE në JETËN TUAJ të LAVDISHME
» Pirro Çako: Ju rrëfej 25 vitet me Invën, nuk ia fal lidhjen e shpejtë me një burrë tjetër

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: