Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shpeto shpejtsin e hard diskut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0xy g33k
V.I.P
V.I.P
pr0xy g33k

Numri i postimeve : 85
Poenat e Antarit : 243
Thanks : 1
Join date : 26/06/2009
Age : 22
Location : macedonian

MesazhTitulli: Shpeto shpejtsin e hard diskut   Sat Jun 27, 2009 1:23 am

[RRITE SHPEJTESINE E HARD-DISKUT
Ja nje TUtO nga une qysh me rrit shpejtesine e HARD-DISKUT.Une nuk i mar pergjegjsin nese juv dodh diqka PC tuaj.
Kryeni ket veprim vetem nese PC i juaj osht 256mb RAM ose me i lart.
shkoni te START pastaj shkoni RUN edhe e shkruni SYSEDIT.EXE

->qelen 4 dritare .e lyp dritaren me emrin system.ini

kerkoni deri en Fund te dritares edhe lypne
nje rresht ku shkrun [386enh].
atyh e shtyp ENTER per me dal me ni rresht tri dhe ne at rresht shkruani Irq14=4096
Pastaj shkoni te FIle edhe bonja SAVe .
Ndryshimet do te verehen pasi tja boni REBOOT.
VEREJTJE:sipas disa te dhenav kjo METOD osht per diska IDE drives ,por sipas te disa te dhenav me te reja kjo osht e mundshme edhe per SCSI disks.
--____>>shpresoj se isha i kjart....>me t'mira

[/size][/size]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Shpeto shpejtsin e hard diskut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: