Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si te bejme VOIP Call ne te gjith boten

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0xy g33k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 85
Poenat e Antarit : 243
Thanks : 1
Join date : 26/06/2009
Age : 22
Location : macedonian

MesazhTitulli: Si te bejme VOIP Call ne te gjith boten   Sat Jun 27, 2009 11:09 am

Ketu do ta sqaroj se si mundeni me thirre ne gjithe boten prej tel tuaj celular ne kudo ne bote permes voip calls.
Maspari e downlodoni ose e gjeni diku programin
1.Steganos Internet Anonym VPN sepse ky program ju ndrron ip dhe ju jep ip e gjermanise!
Duheni me e gjet dika seriala qe punojne (konektohen) se perndryshe nuk mundeni me pas sukses te konektoheni me kete program.
Kur te konektoheni me kete program e verifikoni IP tuaj se a ju ka ndrru (zakonisht duhet me qene "85......." dhe "89....").
Duhet qe te marrim nje VOIP program, ketu e kom nje liste me VOIP programe ku mundeni me i marr, te gjitha jane free download.
Une e preferoj internetcalls por ju merreni te cilin ju deshironi, te gjitha keto programe jane te njejtes kompani por me emra te ndryshem.
2. Programet: voipbuster,freecall,voipstunt,internetcall,voipche ap,lowratevoip,12voip,voipdiscount,justvoip.
E instalon programin VOIP dhe e krijon nje user te ri.
Shkon ne BUY CREDIT ne VOIP dhe e zgjedh menyren e blerjes te kreditit me ELV.
ELV te paraqitet vetem nese prej fillimit je i konektum me steganos internet anonym vpn. NEse nuk te del mundesia e blerjes me ELV atehere nuk je i konektum me steganos dhe
duhesh me e kriju user te ri ne VOIP.
3. Shkon ne http://www.faker.dl.am/ e hap altes script dhe i merr te dhenat per Konto numer, BLZ dhe Emrin. Ketu ka CC info te ndryshme dhe nuk jane reale por mundesh me ble VOIP
kredit pa problem.
Te gjitha i vendos ne VOIP per blerje te kreditit dhe tani duhesh me e verifiku at mbushje te kreditit permes tel. Mbushjet jane te 10eurove,25eurove dhe 50eurove.
3. Na nevojitet nje nr te tel: 063,064,062, tel i shtepise etj (vala 900 nuk ben) per me e verifiku kreditin,
Kur te blen kredit dhe duhesh me e verifiku permes tel,
Sekretaresha automatike e VOIP ben thirrje ne tel qe e ke jep dhe te lyp me e konfirmu at kredit te blere permes nje kodi qe te jepet ne websajt te VOIP me rastin e blerjes te kreditit.
Ne ate rast vetem e shtyp kodin ne tel te jepur nga websajti dhe e konfirmon mbushjen. Nevojitet vetem nje here te verifikohet ky kod permes tel dhe per mbushjet e tjera nuk nevojiten
te verifikohen.
4. Tash vetem na nevojitet me i shtyp nr dhe me fol.
Nese ju doket e komplikuar atehere nuk eshte, osht shume thjeshte.
Tja fillojme prej fillimit edhe njehere:
1. Steganos internet anonym VPN e iinstalojme, conectohemi me te, dhe e verifikojme a na ka ndrru IP.
2. E instalojme VOIP programin dhe e krijojme user te ri (deri ne 3 usera mundemi me i kriju) dhe qfaredo emaili (real apo te rrejshem) mundeni me i jep.
3. Nr i tel per me e verifiku mbushjen e pare (062,063,064 Etj) (Vala 900 nuk ben).
4. Hapi i fundit me fol ne tel. lol!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si te bejme VOIP Call ne te gjith boten
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mentor Thaqi:NË PËRKUJTIM TË MASAKRËS SË BELEGUT TË DEÇANIT DHE GJITHË MASAKRAVE NË ATDHEUN TIM,NDERIM!!!
» Arbana Xharra:“Bac u kry”, të gjithë po ikin
» Një pyetje nga Ilir Dardani: A është Gjergj Kastrioti Hero i të gjithë Shqiptarëve? (I)
» Këze Kozeta Zylo: Dy motra shkodrane, dy lule të bukura gjithë aromë të Mëmëdheut tonë
» Rajmonda Maleçka: Poemë për Adem Jasharin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: