Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si të uninstalojm programet që nuk paraqitet tek Add or Remove Programs

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0xy g33k
V.I.P
V.I.P
pr0xy g33k

Numri i postimeve : 85
Poenat e Antarit : 243
Thanks : 1
Join date : 26/06/2009
Age : 22
Location : macedonian

MesazhTitulli: Si të uninstalojm programet që nuk paraqitet tek Add or Remove Programs   Sat Jun 27, 2009 11:15 am

Në për ndonjë arsye nuk mund që të largoni (uninstaloni) një program i cili nuk paraqitet tek Add or Remove Programs ju këtë mund ta bëni në një mënyr tjetër duke i përcjellur hapat më poshtë:
1)Shko Start -> Run, shkruaje regedit dhe shtyp enter.
2) Vazhdo në HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\curr entversion\Uninstall, pastaj hap listën Uninstal.
3) Shiko për programin që dëshironi të Uninstaloni dhe kliko në të.
4)Në panelin e djatht, kliko dy herë në UninstallString dhe ju do të shihni dritarën Edit String. Kopjo vlerën e të dhënave

5)Shko Start -> Run, shkruaj cmd dhe do hapet Komand Prompt-i.
6)Bënja Paste UninstallString-ut që e ke kopjuar në hapin 4) dhe shtype enter për të ekzekutuar atë. Dhe Uninstalimi do të filloj dhe programi do largohet.Për të kopjuar në Command Prompt kliko me tastin e djatht dhe shko paste sepse kombinimi i tasteve është jofunksional
Shpresoj se e keni kuptuar.
[strike]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si të uninstalojm programet që nuk paraqitet tek Add or Remove Programs
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: