Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si të pastrojme memorien e kompjuterit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0xy g33k
V.I.P
V.I.P
pr0xy g33k

Numri i postimeve : 85
Poenat e Antarit : 243
Thanks : 1
Join date : 26/06/2009
Age : 22
Location : macedonian

MesazhTitulli: Si të pastrojme memorien e kompjuterit   Sat Jun 27, 2009 11:16 am

Si të pastrojme memorien e kompjuterit pa e restartuar kompjuterinNeve na ndodh shopesh qe kompjuteri yne punen e vet ta opracionalizoj ne menyreshume te ndagalshme. Shumica e njerezve e restartojne kompjuterin , mirepo ne kemi edhe nje menyre te thjeshte per te vepruar, pa e restartuar sistemin operativ?


1. Kliko me tastin e djathte ne desktop dhe zgjidh opcionin New - Shortcut.

2. Në vendin e paraqitur shkruaj kete kod %windir%\system32\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

3. Shtyp Next.

4. Emëroje si “Clear Memory”.

5. Kliko Finish pasi ta kesh emeruar..

Tash çdoherë qe kompjuteri yt punon ngadalë, kliko kete ikon dhe ajo do e pastroje memorien e kompjuterit tuaj pa e restartuar kompjuterin dhe njekohesisht do te shpejtoj punen e kompjuterit tuaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si të pastrojme memorien e kompjuterit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: