Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si ta perkthejme Windows XP Në gjuhen Shqipe?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0xy g33k
V.I.P
V.I.P
pr0xy g33k

Numri i postimeve : 85
Poenat e Antarit : 243
Thanks : 1
Join date : 26/06/2009
Age : 22
Location : macedonian

MesazhTitulli: Si ta perkthejme Windows XP Në gjuhen Shqipe?   Sat Jun 27, 2009 11:35 am

1.Shkarkimi nga faqja zyrtare e Windows-it

2.Instalimi

3.PerfundimiSe pari e shkarkojme pakon e nderfaqes ne shqip nga ueb-faqja zyrtare e Windowsit ne shqip:

For XP -

http://www.microsoft.com/downloads/d...DisplayLang=sq

For Vista :

http://www.microsoft.com/downloads/d...DisplayLang=sq

Tek kutia me te kuqe ju duhet te zgjedhur shpejtesine e internetit tuaj.Pasi qe ju e zgjedhi ate , ju duhet klikuar Vazhdo ju duhet klikuar Shkarko.Pakoja fillon te shkarkohet.


Pasi qe ta shkarkoni hapeni ate dhe klikoni E pranoj marveshjen per linese pastaj klikoni Tjeter

Kliko prap Tjeter dhe pastaj Instalo

Per ndodhit qe ju Ndodhin Smbajm Pergjegjsi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KAPITEN|
Super Moderator
Super Moderator
KAPITEN|

Numri i postimeve : 451
Poenat e Antarit : 1284
Thanks : 3
Join date : 04/06/2009
Age : 24
Location : Fushë Kosova

MesazhTitulli: Re: Si ta perkthejme Windows XP Në gjuhen Shqipe?   Sat Jun 27, 2009 12:02 pm

pse a nuk e ki ti windowsin shqip a
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Gjergjinho_St
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 226
Poenat e Antarit : 809
Thanks : 1
Join date : 24/05/2009
Age : 26
Location : St' City-Kosova

MesazhTitulli: Re: Si ta perkthejme Windows XP Në gjuhen Shqipe?   Sun Jun 28, 2009 12:05 am

phiii mu um doket pldh windows xp apo vista shqip... se i kom t'msume permesh senet...!!Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.denica-hg.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Si ta perkthejme Windows XP Në gjuhen Shqipe?   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si ta perkthejme Windows XP Në gjuhen Shqipe?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: