Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si te bejm resize picture kur eshte shum e madhe (Vbulletin)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0xy g33k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 85
Poenat e Antarit : 243
Thanks : 1
Join date : 26/06/2009
Age : 22
Location : macedonian

MesazhTitulli: Si te bejm resize picture kur eshte shum e madhe (Vbulletin)   Sat Jun 27, 2009 8:12 pm

Pra kjo shkon kshtu en fillim shkarkoni fajllat qe i kam pergatitur:Kodi:
sendspace.com keli2e
Pass : www.theh4ckers.chNe fillim e Uploadon filen "ncode_imageresizer.js" ne root tek forum/clientscript/

Pastaj si product e uploadon "product-ncode_imageresizer.xml"

tek

AdminCP>Plugins & Products -> Manage Products>[Add/Import Product]>product-ncode_imageresizer.xml

dhe u kry tash duhesh me modifiku tek

AdminCP>vBulletin Options>nCode Image Resizer Options

Image Resizer Enabled yes

aty i ke pixels sa don qe te jen psh une e kam kshtu
Default Maximum Width 500
Default Maximum Height 301

edhe u kry

--------------------------------------------------------------------------------
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si te bejm resize picture kur eshte shum e madhe (Vbulletin)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bimët dhe shtazët sheruese dhe ushqimore
» Kristaq Shabani:VEPRIMTARI E MADHE NE GJIROKASTER PER RILINDASIT E MEDHENJ BAJO E ÇERÇIZ TOPULLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: