Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sa hapsire t’punes konsumon nje AntiVirus

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0xy g33k
V.I.P
V.I.P
pr0xy g33k

Numri i postimeve : 85
Poenat e Antarit : 243
Thanks : 1
Join date : 26/06/2009
Age : 22
Location : macedonian

MesazhTitulli: Sa hapsire t’punes konsumon nje AntiVirus   Sat Jun 27, 2009 8:20 pm

Para pak kohe ne Dot Net Perls, gjindej nje artikull mjaft interesant, rreth hapsirës së punës të një browser-i . Për të pasur rezultat sa më real, autori ka postuar dhe një software me emrin Memory Watcher , i cili dokumenton të gjitha procesët të konsumit nga “Private Memory”.
Vlera që Windows me pronë “PrivateMemorySize64″ e kthen, korrespondon me vlerën Workspace (Private Workspace)” te cilin Vista ne TaskManager, automatikisht e rikthen . Kjo vlerë përshkruan te ashtuquajturën “Workspace”, i cili është një proces i zënë, dhe që nuk mund të përdoret nga proceset tjera ( lexo dhe dokumentacionin nga MSDN ) .

Tani mendimi im :

Pasi tani për tani kam kohë shumë të kufizuar, për të kontrrolluar të gjitha skanerët e virusëve, do isha mjaft i gëzuar nëse do kisha mbështetje. Pasi me siguri që të gjithë keni instaluar më parë skanerë të virusëve, dhe se numri i lexuesve të këtij blog-u, është mjaft i madh, duhet sigurisht shumë shpejt te pranoj një përmbledhje të këtyre skanerëve të virusëve.

Lexo krejt artikullin: http://www.shrehoo.net/blog/2009/06/21/sa-hapsire-tpunes-konsumon-nje-antivirus/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Sa hapsire t’punes konsumon nje AntiVirus
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: