Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Shfletues Chrome punon edhe më shpejt.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gjergjinho_St
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 226
Poenat e Antarit : 809
Thanks : 1
Join date : 24/05/2009
Age : 27
Location : St' City-Kosova

Shfletues Chrome punon edhe më shpejt. Empty
MesazhTitulli: Shfletues Chrome punon edhe më shpejt.   Shfletues Chrome punon edhe më shpejt. EmptyMon Jun 29, 2009 8:32 pm

Google ka filluar me përditësimet automatike të versionit të ri të shfletuesit të internetit Chrome i cili premton punë më shpejt dhe më stabil sesa ai deri më tani.
Për fillim, Google ka avancuar të mekanizmin e njohur JavaScript engine V8 i cili ofron performansa 30 për qind më të mira tek faqet e internetit të cilat përdorin skriptet JavaScript.

Kjo në kombinim me mekanizmin e ri Webkit engine mundëson shfletim më të shpejt dhe më të sigurt, derisa edhe stabiliteti i vet shfletuesit tani është më i madh pasi që ka 300 bug-a më pak në krahasim me versionin e parë.

Pos përmirësimeve më pak të dukshme vizualisht në stabilitet dhe shpejtësi, Google në Chrome të ri i ka shtuar edhe disa mundësi të cilat i kanë kërkuar vet përdoruesit.

Tek përdoruesit ekzistues shfletuesi vetvetiu do të bëj rifreskimin me versionin e fundit, derisa tjerët që janë të interesuar për Chrome atë mund ta marrin nga faqet e tij zyrtare.

Google Chrome
http://www.google.com/chrome
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.denica-hg.tk
 
Shfletues Chrome punon edhe më shpejt.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Informohu & Qendra e Forumit :: Të Fundit nga Shkenca & Teknologjija-
Kërce tek: