Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Hap host .ch dhe .li

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Armend
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 433
Poenat e Antarit : 1591
Thanks : 16
Join date : 24/03/2009
Age : 26
Location : Kosova, Prishtin

MesazhTitulli: Hap host .ch dhe .li   Sat May 16, 2009 12:17 am

Atëher ksaj rradhe po ju tregoj se si ta hapim nje host me .ch ose .li

shkojm


Kodi:
http://freehostia.com/Shkojm Order
Dhe use my existing domaing
psh.webi.ch

Existing domain:Emri i domaint
Country:*
Albania
Company:
Emrin e kompanis ose Privat
First Name:*
Emri juaj
Last Name:*
Mbiemri
E-mail:*
imella
Phone:*
ja fut ni numer psh.0555054546
Address:*
kosovastr
City:*
prishtina
State:*
Albama
Zip/Postal:*
10000

E verifikojm codin edhe continue... Razz

Tash ju vjen ni mesazh n`imell ku e keni usernamen edhe passin

Pastaj shkoj,


Kodi:
http://switch.ch/Register

Register domain name
Emrin e domainit
webi.ch edhe continue
Tash naj qet qishtu:

Cito:
webi.li
Before we can register domain names, we need your contact data. If you are already a SWITCH customer, please log on with your User ID or your password.
If you have forgotten your User ID or password, please select "Forgotten password or User-ID".
If you are not yet a SWITCH customer, please open a new account.

Mirpo na shkojm Open new account

Edhe ja jep t`dhanat

Company/organisation
Emrin e kompanis ose Privat
Surname
Mbiemri
First name
Emri
Postal code
10000
City
qyteti
Country
Albania Continue

Tash
Address type
Privat person
Company/organisation
privat
Title*
mr ose ms
Disa mujm mi lan lir kshtu qe vazhdojm
Por mos t`harrojm ta shkrujm email
e-mail*

Perseri na vjen useri edhe passi n`imbox
Logiratum n`switch.ch

Register domain name
webi.ch
Billing contact* , Technical contact i plotsojm

Name server shkon other edhe e shkrun: dns1.freehostia.com
Gjithastu edhe te Name server qe osht ma posht e shkrun dns2.freehostia.com
Treten e lajm qashtu

Pas 7 ose 8 oreve webi do jet online
Ju duhet te logiraten n`freehostia dhe te wendosni template

.............................

Me foto :


Kodi:
Merre krejt n`PC edhe shikoje :
4shared.com/file/89786600/1b148404/Hap_Host_ch_ose_li.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenica.albanianforum.net
 
Hap host .ch dhe .li
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: