Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si te vendosim Emrin tuaj ne Vend te Welcome

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Armend
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 433
Poenat e Antarit : 1591
Thanks : 16
Join date : 24/03/2009
Age : 26
Location : Kosova, Prishtin

MesazhTitulli: Si te vendosim Emrin tuaj ne Vend te Welcome   Wed May 27, 2009 7:15 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Per kete gje na nevojitet Resource Hacker...

Ate mund ta downloadoni http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip

Pastaj Procedura eshte keshtu ....:

Pasi qe ta shkarkojme programin e instalojm ate ne kompjuter...

Pasi ta kemi instaluar duhet ta hapim programin dhe shkojm tek File > Open tani shkojm tek: C:\WINDOWS\system32 dhe e gjejm fajllin logonoui.exe

Pasi ta kemi hapur klikojm tek String Table > 1 > 1033

Tani te Welcome ne anen e djath e klikojm aty keshtu shkruan: "Welcome" e ndroni ja vendosni emrin tuaj dhe klikoni Compile Script dhe pasi ta kemi ber kete shkojm tek Open e ruajm e bejm Save AS me qfardo emrin qe ju e deshironi dhe e ruajm tek C:\WINDOWS\system32

Dhe pasi qe e keni rregullu apo modifiku Welcom Screen fajllin e Windowsit tash shkojm ne Regsitry Editor qe te ta mundesojm qe Welcome Screen te filloj nga fajlli qe kemi deshir ne pra fajllin qe e kemi rregullu me lart
shkoni Start > Run shkruani regedit edhe OK ose Enter pasi qe hapet Editori i Regjistrit shpalosim
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\Winlogon dhe ka fundit e keni UIHost dhe klikojm dy her ne te pasi hapet shenon emrin e fajllit se si e keni len ju e shenoni emrin si e keni ruajtur me pare
tani ja bejm restart kompjuterit dhe pastaj do te funksjonon.. Shpresoj te jeni te kenaqur..>!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenica.albanianforum.net
 
Si te vendosim Emrin tuaj ne Vend te Welcome
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» “Ti, Shqipëri, më ep nderrë, më ep emrin shqipëtarë”
» Kosova, vend i vogël me resurse të mëdha
» Komandant Lata: Jam i shqetësuar – nuk e di nëse dikush ka kërkuar haraç në emrin tim [video]
» PËRSHËNDETJE, URIME dhe SUKSESE në JETËN TUAJ të LAVDISHME
» Shazim Mehmeti: NJË COPË STOF PËR PANTALLONA (për Prishtinën, në vend të një balade)- tregim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: