Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Disa Kombinime me Tast...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Edony_St
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 215
Poenat e Antarit : 638
Thanks : 3
Join date : 28/05/2009
Age : 20
Location : Viti,Kosova

MesazhTitulli: Disa Kombinime me Tast...   Sun May 31, 2009 3:54 pm

Disa Kombinime me Tast...

1.Windows+R RUN dmth hapet RUN-I Dialog Boxi
2.Ctrl+Shift+Esc hapet Task Menagjeri
3.Alt+Ctrl+Delete .........
4.Windows+M Minimizimi i te gjitha dritarerve te hapura
5.Windows+F Hapet dritarja per kerkim-Search
6.Windows+E Hapet Dritarja My computer
7.Shift+Delete Fshirja e fajllave te deshiruar pa dergim ne Recycle Bin
8.Ctrl+T Faqe e re ne IE
9.Alt+N Me qu nudge ne Msn
10.Alt+F4 Shutdown
11.Alt+Tab Kalimi prej nje dritarje ne dritaren tjeter
12.Ctrl+A Selektimi i deshiruar-Select All
13.Ctrl+V Paste
14.F5 Refresh
16.F11 Full Screen
17.Windows nenkupton start meny prej tastatures(ne mes Ctrl dhe Alt dhe e kunderta)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://WWW.stublla.net
 
Disa Kombinime me Tast...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» DISA ASPEKTE TË EPIKËS HISTORIKE NË KËNGËT POPULLORE SHQIPTARE
» Disa nga shenjat dalluese ose normat e zhvillimit te komunikimit te nje femije normal nga mosha 0-5 vjec.
» Vera Kurti:Dhimbjet e mesit dhe disa keshilla per ti lehtesuar ato..!
» Anton Nikë Berisha: Rreth disa shkarjeve të dr. Shaban Sinanit për këngët tona kreshnike
» Vera Kurti: DISA STRATEGJI NE NDIHME TE NXENESVE ME ADHD....

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: