Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Terrori Psiqik , Ne pune , shkolle etj ...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
d1zzy.
Banned
Banned
avatar

Numri i postimeve : 396
Poenat e Antarit : 917
Thanks : 6
Join date : 24/04/2009
Age : 23
Location : LLap..!

MesazhTitulli: Terrori Psiqik , Ne pune , shkolle etj ...   Sun May 31, 2009 7:07 pm

Pasojat tek individi i cili i është nënshtruar kësaj dukurie janë:

Stresi, izolimi social, probleme familjare, bllokade ne kontributin produktiv ne profesion dhe pune, dhe depresione te renda. Shumica eshte e detyruar ta leshojne vendin e punës, perfundojne ne zyrat e punesimit me vite te tera apo edhe fale depresioneve te renda detyrohen te penzionohen te rinje meqë bëhen te paaftë për ushtrimin e profesionit të tyre.

Mund ta imagjinoni një situate te tillë?

Çdo ditë te shkoni ne pune/shkolle dhe te keni pranë dike , i cili ul vlerat tuaja, ju përçmon, ofendon, ju akuzon padrejtesisht, ndoshta edhe sulmon fizikisht (ka edhe raste te tilla).

Ne perëndim ekzistojne zyra dhe keshillimore te posacme te cilët i perkrahin viktimat qoftë ne aspektin Juridik, gjithashtu edhe ne atë Psikologjik.

Ne trojet tona natyrisht si shumë gjëra tjera te dobishme, besoj se mungojnë institucione te tilla.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Terrori Psiqik , Ne pune , shkolle etj ...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Tema Shoqërore :: Psikologji-
Kërce tek: