Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Turpi (marrja) !!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
d1zzy.
Banned
Banned
avatar

Numri i postimeve : 396
Poenat e Antarit : 917
Thanks : 6
Join date : 24/04/2009
Age : 23
Location : LLap..!

MesazhTitulli: Turpi (marrja) !!!   Sun May 31, 2009 7:10 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Turpi eshte shenje korrekte e natyres se njeriut. Ai flet per vleren e besimit dhe shkallen e kultures se tij. Andaj, kur e sheh se nje njeri ngushtohet nga veprimi i asaj qe nuk duhet, apo e sheh se skuqja e turpit e pershkon fytyren e tij kur prej tij del diqka e pahijshme, dije se ai njeri ka ndergjegje te zgjuar, natyre te paster, prejardhje te paster. Nese e sheh nje njeri te paturpshem, me ndjenja te marra, i cili nuk ia ve veshin asaj se cka merr e cka len, ai eshte njeri ne te cilin nuk ka hajr, dhe turpi per te nuk paraqet pengese e cila do ta mbronte nga berja e mekateve dhe kryerja e ligesive.

Ju forumista te nderuar, cfare mendoni rreth turpit ? Sa jeni te turpshem? Mendoni qe sod, vecanerisht ne Kosove ka njerez me ndergjegje te zgjuar?
Pres mendimet e juaja dhe cdo gje qe ka te beje me turpin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Turpi (marrja) !!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Tema Shoqërore :: Psikologji-
Kërce tek: