Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si mund ta ruajm DFÃœ-Connection (lidhjen) gjat nderrimit te Userit.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gjergjinho_St
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 226
Poenat e Antarit : 809
Thanks : 1
Join date : 24/05/2009
Age : 25
Location : St' City-Kosova

MesazhTitulli: Si mund ta ruajm DFÃœ-Connection (lidhjen) gjat nderrimit te Userit.   Tue Jun 02, 2009 12:40 pm

Normalisht nese Useri ne Windows Account nderrohet, pra beht logout,
ateher qe edhe DFÜ-Lidhja shkeputet.
Per ta ruajtur kete lidhje bejm prap nje modifikim te Registrave:
HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon
Rrjeshti me kete emer "KeepRasConnections" ja fusim vleren "1"
Shpjegim: nese ky rrjesht: "KeepRasConnections" nuk ekziston ateher duhet
krijuar kete register me kete emer "KeepRasConnections" dhe pastaj i futet vlera "1"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.denica-hg.tk
 
Si mund ta ruajm DFÜ-Connection (lidhjen) gjat nderrimit te Userit.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shokët e Atjon Zhitit nuk mund të besojnë se ai nuk jeton më (FOTO)
» Thaçi: Presidenti do të zgjidhet nga PDK-ja
» Esat Ahmeti:Ai që nuk e njeh veten, nuk mund ta njohë as tjetrin
» Kristaq Shabani:Lajthitje e të lajthiturve?!A mund të ngacmohet zjerrmi?!
» Drita Fejza:DITA MË ËSHTË PAK NATA SHUM E GJATË...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: