Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ClearType-Font , gjat Wimdows Booting (login).

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gjergjinho_St
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 226
Poenat e Antarit : 809
Thanks : 1
Join date : 24/05/2009
Age : 25
Location : St' City-Kosova

MesazhTitulli: ClearType-Font , gjat Wimdows Booting (login).   Tue Jun 02, 2009 12:47 pm

Ne Desktopet LCD (Ekranet LCD) shkrimi me opcionin ClearType-Font eshte shum me i mir dhe me i lexueshem
megjthate gjat Windows Boot, nuk eshte ne dispozicion.
Kete mund ta ndryshojm duke modifikuar Registry.
HKEY_USER\ .DEFAULT \ Control Panel \ Desktop
Ne kete register duhet vlera e "FontSmoothingType" te ndrrohet ne "2"
dhe gjod gje kryhet Wink.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.denica-hg.tk
 
ClearType-Font , gjat Wimdows Booting (login).
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Drita Fejza:DITA MË ËSHTË PAK NATA SHUM E GJATË...
» Zbulohet pjesë e arkivit të Bajram Currit gjatë emigracionit në Vienë në periudhën 1918-1919

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: