Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Deaktivimi i Picture View dhe Fax i windowsit.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gjergjinho_St
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 226
Poenat e Antarit : 809
Thanks : 1
Join date : 24/05/2009
Age : 25
Location : St' City-Kosova

MesazhTitulli: Deaktivimi i Picture View dhe Fax i windowsit.   Tue Jun 02, 2009 12:58 pm

Keni pare edhe ju se nese kyqim nje USB Memory i cili permban Foto hapet atoamatikisht
Windows Picture View, me gjithse ne nuk deshirojm ati it shpalosim me kete tool.
Per ta deaktivuar kete funkcion mund te perdorim thjesht kete Komand:

Shkojm ne Start-- Run dhe shenojm kete komandë : regsvr32 /u shimgvw.dll

Po nese deshirojm qe prap kete opcion ta Aktivojm veprojm prap:
Start-- Run dhe shenojm kete: regsvr32 shimgvw.dll
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.denica-hg.tk
 
Deaktivimi i Picture View dhe Fax i windowsit.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: