Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ndryshimi i Perdoruesit(users) dhe Firmes.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gjergjinho_St
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 226
Poenat e Antarit : 809
Thanks : 1
Join date : 24/05/2009
Age : 25
Location : St' City-Kosova

MesazhTitulli: Ndryshimi i Perdoruesit(users) dhe Firmes.   Tue Jun 02, 2009 1:01 pm

Windowsi Ruan (Save) Informacionet te cilat jipen gjat instalimmit, ne Registry.
Gjithashtu me siguri se keni pa edhe ju qe shumica e programeve gjat instalimit
gjejn Emrin si dhe firmen e perdoruesit i cili ka eshet Admin apo edhe normal user
dhe shfaqin autamatikisht gjat procesit te instalimit, kjo eshte shkaku se ato
lexojn keto informacione nga Registry.
Per ti ndryshuar keto informacione shkojm thjesht ne:

HKEY_LOKAL_MACHINE\SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion

dhe ndryshojm ato sipas deshire ne registrin "RegistredUser" dhe "RegistredOganization"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.denica-hg.tk
 
Ndryshimi i Perdoruesit(users) dhe Firmes.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: