Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Deaktivimi i ToolTips "BalloonTips" ne Windows.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gjergjinho_St
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 226
Poenat e Antarit : 809
Thanks : 1
Join date : 24/05/2009
Age : 24
Location : St' City-Kosova

MesazhTitulli: Deaktivimi i ToolTips "BalloonTips" ne Windows.   Tue Jun 02, 2009 1:07 pm

Gati apo po thuaj se ne te gjith siperfaqene e Wet Windowsi treogn
(shfaq) Tool Tips posa ta mbajm Mausin permbi je objekt apo nje dokument.
Opcion i cili ne fillim duket te jet shum ndihmus apo informativ,
shum shpejt do na shkoj ne nerva. Ekziston mundesia qe ata balloon tips
ti ndalim (deaktivojm).

Duke ber nje modifikim ne registrin:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Advanced
pra shiqojm dhe gjejm Vleren DWORD "EnableBalloonTips" dhe nga "1" e kthejm ne "0"
duke dopellklikuar mbi te.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.denica-hg.tk
 
Deaktivimi i ToolTips "BalloonTips" ne Windows.
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Dublinasit" Pjesa e I
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Qamil L. Zekolli:Me rastin e përkujtimit të trembëdhjetëvjetorit të rënjes heroike të Komandantit të Brigadës 121-"Kumanova" të UCK-së, Ismet Jashari dhe 65 dhe Dëshmorëve të kësaj Brigade
» Lidhja e shkrimtarëve të Kosovës (LSHK), nxori numrin 2 të revstes "Metafora"
» IDRIZ ZEQIRAJ:ADRESIMI I SAKTË I AKUZËS NGA EULEX-I-HIPOKRIZIA E TURPSHME E KALEMXHINJVE POLITIKË DHE "INTELEKTUALË"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: