Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ndalja e shërbimit të Messenger-it

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KAPITEN|
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 451
Poenat e Antarit : 1284
Thanks : 3
Join date : 04/06/2009
Age : 24
Location : Fushë Kosova

MesazhTitulli: Ndalja e shërbimit të Messenger-it   Thu Jun 04, 2009 8:58 pm

Ndalja e shërbimit të Messenger-it
Për të deaktivizuar shërbimin e Messenger-it ndiqni hapat e mëposhtem.
1.Klikoni Start->Settings ->Control Panel
2.Klikoni Performance and Maintenance
3.Klikoni Administrative Tools
4.Klikoni dy herë Services
5.Terhiqni shirtin rrëshqitës (Scrollbar) derisa te gjeni "Messenger"
6.Klikoni me tastin e athtë mbi te dhe zgjedhni Properties
7.Klikoni pullën STOP
8.Tek Startup Type, zgjedhni Disable ose Manual dhe shtypni OK.
I love you
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ndalja e shërbimit të Messenger-it
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nikoleta Kovaçi: Në emër të shërbimit...!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: