Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Beje Remove apo Disable "Recent Documents" nga Start menu.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
KAPITEN|
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 451
Poenat e Antarit : 1284
Thanks : 3
Join date : 04/06/2009
Age : 23
Location : Fushë Kosova

MesazhTitulli: Beje Remove apo Disable "Recent Documents" nga Start menu.   Thu Jun 04, 2009 9:29 pm

Beje Remove apo Disable "Recent Documents" nga Start menu. (Ky sistem ruan nga nje shortcout te secilit

program apo file te vezhguar nga ne.)

Shko

Start

Run

regedit.exe (enter)

pastaj shko sipas udhezimeve[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer]

"NoRecentDocsMenu"=dword:00000001
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Beje Remove apo Disable "Recent Documents" nga Start menu.
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" për invalidët e luftës së Kosovës
» Labinot Azemi:" Trishtimi im "
» Muhabere Krasniqi me këngë të re për dëshmorin e kombit "Kjani Bela" - Video
» Kastriot Frashëri: Si paska kohë Greqia për "Vorio Epirin"?!
» Shkelzen Gashi: Isa Mulaj: Biografia "e paautorizuar" e disidentit të pamposhtur dhe të "xekrravt"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: