Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si Te Ndrrojm Ghz Te Pc

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Armend
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 433
Poenat e Antarit : 1591
Thanks : 16
Join date : 24/03/2009
Age : 26
Location : Kosova, Prishtin

MesazhTitulli: Si Te Ndrrojm Ghz Te Pc   Fri Mar 27, 2009 12:35 pm

Nese doni tja boni qejfin vitit qe kompjuterin ta boni si p.sh 6.0 Ghz shkoni sipas ketij procesi:

Start ->Run ->Regedit -> Hkey_Local_Machine->Hardware->Description-

>System->CentralProcesor->0-> dhe ne te djathte e keni Processor name

string klikoni dy here mbi te dhe ndryshoni ate si te doni vet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenica.albanianforum.net
 
Si Te Ndrrojm Ghz Te Pc
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: