Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si ti rrisesh shpejtesine RAM-it ne XP?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KAPITEN|
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 451
Poenat e Antarit : 1284
Thanks : 3
Join date : 04/06/2009
Age : 23
Location : Fushë Kosova

MesazhTitulli: Si ti rrisesh shpejtesine RAM-it ne XP?   Thu Jun 04, 2009 10:24 pm

Si ti rrisesh shpejtesine RAM-it ne XP?

Praktikisht do te evitojme qe XP te perdore file-n Swap ne vend te RAM-it.
procedoni Start->RUN->regedit dhe gjeni celsin HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Managementtani ne DisablePagingExecutive vini 1 (per default eshte 0),.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si ti rrisesh shpejtesine RAM-it ne XP?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: