Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 DVD to CD (zvogle Mb)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KAPITEN|
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 451
Poenat e Antarit : 1284
Thanks : 3
Join date : 04/06/2009
Age : 24
Location : Fushë Kosova

MesazhTitulli: DVD to CD (zvogle Mb)   Fri Jun 05, 2009 9:31 am

Kjo eshte nje menyre per te kthyer filmat DVD ne Cd 700 Mb format Mp4
Pamja eshte shume e mire , madje nuk ka pothujse asnje ndryshim nga Dvd dhe filmi behet nga 4gb ne 700mb
Per kete ju duhet programi NeroRecorde i cili eshte ne nero 7 ose 8
Pasi instaloni nero 7 ose 8 shkoni ne Start => All Programs => Nero7 => Photo and Video => Nero Recorde
Klikoni aty dhe do ju hapet programi ku duhet te zgjidhni opsionin e katert "Recorde's Dvd and Videos to Nero Digital"
Me pas ju hapet nje dritare e re ne te cilen klikoni Import Files dhe zgjidhni vendin ku keni filmin dhe prisni derisa te mbushet
Siper butonit Next ju keni madhesine ne te cilen doni te nxirrni filmin. (Une ju rekomandoj 700 Mb sepse eshte pamja me e mire)
Pasi e zghidhni madhesine klikoni next dhe zgjidhni dosjen ku do hidhet filmi gjate ripimit.
Prisni me pas derisa procesi te mbaroje 100% dhe mea pas filmi juaj do jete 700MB ne format MP4 me nje kualitetit si ai i Dvd-se
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
DVD to CD (zvogle Mb)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: