Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Upgrade vBulletin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Armend
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 433
Poenat e Antarit : 1591
Thanks : 16
Join date : 24/03/2009
Age : 26
Location : Kosova, Prishtin

MesazhTitulli: Upgrade vBulletin   Fri Jun 05, 2009 5:27 pm

Së pari ju duhet t'i kthehemi vBulletin OFF në Admin Paneli i Kontrollit të shkojnë në vBulletin options dhe pastaj ju do të shihni FORUMI aktive, kthejnë atë JO dhe shkruani një mesazh në këtë fushë dhe cick Save

pastaj nëse ju fshihet e install.php & init.php nga / install / directory kur keni instaluar vBulletin, ju duhet ta ngarkoni këto 2 fotografi dhe pastaj

Ju duhet pikë shfletuesve të internetit në http://yourwebsite.com/forum/install/upgrade.php,

Gjëja e parë që ju do të shihni nga install script është një regjistër në prompt, duke i kërkuar që ju të shkruani numrin e konsumatorëve. Futni kodin klienti ju përdorni për të hyni brënda për të e vBulletin website dhe kliko [Enter Upgrade Sistemit] buton per te vazhduar. Ai duhet të ju them që e keni futur numrin e konsumatorëve me sukses dhe pastaj përpara për të ju faqen e parë të përmirësuar sistemin.

Duke lexuar të dhënat në faqe të mirëpritur dhe e konfirmuar se ajo është e saktë, kliko [Next Hapi] butonin e djathtë në pjesën e poshtme të dritares për të vazhduar të ardhshëm Freskojeni hap.

Si përfundon secilin hap, një [Next Hapi] butonin do të shfaqen në fund të faqes. Kur butonin duket, këtë hap e ka përfunduar me sukses dhe kliko butonin paraprakisht ju do të hapin tjetër. Numri i hapave të ndryshme për variantet e ndryshme. Në thelb nga këtu të gjitha mbi ju duhet të bëni është të klikoni [Next Hapi] buttons drejt përfundimit. Në fund ju duhet të fshini install.php fotografi nga / install / directory Tani ana e tij dhe në Të vBulletin vBulletin opsionet e shtypit të PO dhe klikoni butonin Save dhe ju janë bërë!

Share dhe Enjoy:

_________________
[+] UserName: Armend
[+] Password: *******
[+] Location: Prishtinë
[+] Hoby: Hacking
[+] E-Mail: armend_a16@msn.com

[+] www.DrEnIcA-hG.Tk


DhG-CreW.Org is Back
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenica.albanianforum.net
 
Upgrade vBulletin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: