Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Teme: Ndeze PC Per 10 Sec

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Armend
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 433
Poenat e Antarit : 1591
Thanks : 16
Join date : 24/03/2009
Age : 26
Location : Kosova, Prishtin

MesazhTitulli: Teme: Ndeze PC Per 10 Sec   Sat Mar 28, 2009 6:13 pm

Click ne start button -----> pastaj shko Run -----> dhe shtype Regedit -----> Shtyp ENTER


Tash shikon per "key":

HKEY_LOACAL_MECHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\ContentIndex

Pastaj e gjen nje key qe quhet "Startup Delay" -----> kliko dy her ne te

Where its Base, kliko Decimal -- esht Default Value eshte 4800000,

Ndryshoje ne: 40000

Tani mbylle Registry Editor dhe ristatroje kompjuterin Per Efekt...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenica.albanianforum.net
 
Teme: Ndeze PC Per 10 Sec
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: