Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Krofna me Anana

Shko poshtë 
AutoriMesazh
d1zzy.
Banned
Banned
avatar

Numri i postimeve : 396
Poenat e Antarit : 917
Thanks : 6
Join date : 24/04/2009
Age : 23
Location : LLap..!

MesazhTitulli: Krofna me Anana   Sat Jun 06, 2009 8:41 am

Përshkrimi

kjo eshte nje recete embelsire me ananas
Përbërësit

1 konzerv ananas i prere i kulluar
350 g.miell
1pako adtiv per brum
1 puding vanilje
200.g sheqer i verdhe
4 veze
200.g gjalpe
100.ml jogurt
100.g qokollat e grire
150.g bajame te thermuara

Udhëzime per pregaditje

ne nje ene te thelle,e hedhim miellin, pluhurin per puding,adtivin per brum dhe sheqerin e verdh perziejm me lug i thyejm vezet dhe i shtojm ne ene.e shtojm jogurtin,qokollaten e grir,dhe gjalpin i rrahim me mikser deri sa te bashkohet masa
Copet e ananasit i presim ne cope te imta dhe i shtojm ne ene dhe i perziejm me lug.Nga nje luge nga masa veme ne shportat e letres,shportat i rendisim ne tave siper brumrave hedhim bajame te thermuara taven e vem ne furre pjekim 20.minuta ne temperetur 180.grad krofnat me ananas i nxjerrim nga tava dhe i veme ne pjaten per servirje
Shënime

me kete pjate rekomandohet vera e that e bardh cilsore e rrushit dhe me arom te frutave,kjo recet zakonisht pergaditet per festa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Krofna me Anana
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Tema Shoqërore :: Kuzhina Shqiptare-
Kërce tek: