Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Vettel niset nga pozita e parë në Turqi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
d1zzy.
Banned
Banned
avatar

Numri i postimeve : 396
Poenat e Antarit : 917
Thanks : 6
Join date : 24/04/2009
Age : 23
Location : LLap..!

MesazhTitulli: Vettel niset nga pozita e parë në Turqi   Sat Jun 06, 2009 4:02 pm

Ngasësi i skutrisë Red Bull, Sebastian Vettel, do të jetë në pol-pozicion në garën e nesërme të Formula 1 për Çmimin e Madh të Turqisë.

Pas tij është renditur lideri i tabelës, ngasësi i Brawn GP, Jenson Button, i cili do të ndiqet nga ngasësi tjetër i kësaj skuadre, Rubens Barrichello.

Nga reshti i dytë (pozita e katërt) do të niset ngasësi i Red Bull, Mark Webber, duke dëshmuar dominimin e dy skuterive, Brawn GP dhe Red Bull.

Ish-kampioni, ngasësi i Ferrarit, Kimi Raikkonen, do të niset nga pozita e gjashtë, prapa ngasësit të Toyotas, Jarno Trulli, ndërsa kampioni në fuqi, Lewis Hamilton, është renditur vetëm i 16-ti në provat e sotme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Vettel niset nga pozita e parë në Turqi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Bisedime të lira & tema te ndryshme :: Sport-
Kërce tek: