Drenica Hackers GrouP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 FUJITSU VENUS, PROCESORI MË I SHPEJTË NË BOTË

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gjergjinho_St
Moderator
Moderator
avatar


Numri i postimeve : 226
Poenat e Antarit : 809
Thanks : 1
Join date : 24/05/2009
Age : 31
Location : St' City-Kosova

FUJITSU VENUS, PROCESORI MË I SHPEJTË NË BOTË Empty
MesazhTitulli: FUJITSU VENUS, PROCESORI MË I SHPEJTË NË BOTË   FUJITSU VENUS, PROCESORI MË I SHPEJTË NË BOTË EmptyMon Jun 29, 2009 8:28 pm

Kompania japoneze e kompjuter Fujitsu ka zhvilluar procesorin më të shpejtë në botë, i cili është më tepër se dy herë më i shpejt se procesori i tanishëm më i shpejtë, i prodhuar nga kompania Intel.


"Procesor i ri i quajtur Venus është në gjendje të procesojë 128 miliardë operacione për sekondë, shpejtësi kjo, e cila është 2,5 herë më shpejt se e procesorit të deritanishëm i cili mban rekordin e shpejtësisë së një procesori” tha zëdhënësi i kompanisë "Fujtisu" Masao Sakamoto.

Kompania japoneze arriti të zvogëlojë madhësinë e makinës elektrike, me anë të së cilës e ka dyfishuar numrin e qarqeve në mikroprocesor.
Pritet që në instalimi i Venus të fillojnë prodhimin në masë, gjatë vitit të ardhshëm, njoftoi kompania japoneze.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.denica-hg.tk
 
FUJITSU VENUS, PROCESORI MË I SHPEJTË NË BOTË
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Procesori
» downloadim me te shpejte te fajllave te serverit!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Informohu & Qendra e Forumit :: Të Fundit nga Shkenca & Teknologjija-
Kërce tek: