Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Boot Winxp Fast

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0xy g33k
V.I.P
V.I.P
pr0xy g33k

Numri i postimeve : 85
Poenat e Antarit : 243
Thanks : 1
Join date : 26/06/2009
Age : 22
Location : macedonian

MesazhTitulli: Boot Winxp Fast   Sat Jun 27, 2009 11:18 am

Boot Winxp Fast

Ndejek keto hapa të Më Poshtme


1. Hape Notepad.exe dhe sheno "del c:\windows\prefetch\ntosboot-*.* /q" (pa thonjëza) & Ruje Save as "ntosboot.bat" në c:\
2. Prej Start menus Zgjedhe Run Sheno gpedit.msc
3. Kliko dy her Ne "Windows Settings" Nën "Computer Configuration" dhe kliko perseri dy her ne "Shutdown" pastaj hape Propertis
4.Dhe te hapet Dritarja tani shtyp "add", "Browse", Gjeje ku e keni rujtur "ntosboot.bat" file(skeder) & kliko "Open".
5. Kliko "OK", "Apply" & "OK"Dhe tani Dil eXit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Boot Winxp Fast
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: