Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 si me i ndru ip

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Armend
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 433
Poenat e Antarit : 1591
Thanks : 16
Join date : 24/03/2009
Age : 26
Location : Kosova, Prishtin

MesazhTitulli: si me i ndru ip   Sat Apr 25, 2009 7:14 pm

-------------------------------------
- Me Ndrru IP-n Nese ke IP Dinamike -
-------------------------------------

Shkojmm . Hapim Notepad dhe e qesim kete code :

echo ipconfig/flushdns
ipconfig/flushdns
echo ip config/release
ipconfig/release
echo ipconfig/renew
ipconfig/renew
exit


edhe shkojm Save As.. emri.BAT

edhe e egzekutoni filen edhe ju ndrrohet Smile

=============================================

Kjo munded me ju ndimu shum atyre qe e kan rrjetin me IPKO.NET-in
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenica.albanianforum.net
 
si me i ndru ip
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: